Čo by ste mali vedieť pred tým, ako kúpite hračky pre deti

Čo by ste mali vedieť pred tým, ako kúpite hračky pre deti

- Kategória: Rodina a deti
573
Komentáre vypnuté na Čo by ste mali vedieť pred tým, ako kúpite hračky pre deti
Čo by ste mali vedieť pred tým, ako kúpite hračky pre deti

Chystáte sa kúpiť svojej ratolesti novú hračku? Výber a kúpu každej hračky si vopred premyslite. Niektorí rodičia kupujú deťom hračky priam na kilogramy a následne sa čudujú, že sa nehrajú ani s jednou. Pri výbere zohľadnite pohlavie, vek dieťaťa a aj jeho záujmy. Najviac sa oplatia hračky, ktoré zabavia deti na dlhú dobu a zároveň ich niečo naučia.

Ako vyberať hračky pre deti

Hračky pre deti sa vyrábajú podľa vekových kategórií. Vek dieťaťa, pre ktoré je hračka určená, nájdete na obale hračky. Predovšetkým u najmenších detí dbajte na toto pravidlo. Nedajte sa oklamať reklamou a nekupujte ihneď všetky najnovšie vychytávky z reklamy. Nájdite si informácie o danej hračke a zistite jej vhodnosť pre vaše dieťa. Mali by ste poznať jeho záujmy a podľa nich sa pri kupovaní hračky riadiť. Vieme, že je ťažké odolať tlaku zo strany detí. Ak viete, že hračka, po ktorej túžia nie je pre nich vhodná, vysvetlite im tento fakt a stojte si za svojim rozhodnutím. Niekedy stačí počkať zopár dní a dieťa zmení názor, pretože ho začne zaujímať niečo nové. Momentálnym trendom sú rôzne interaktívne hračky, ktoré deti zabavia a naučia ich nové vedomosti. Hovoriace knižky, hovoriace plyšové zvieratká alebo elektronické skladačky sú ako stvorené pre najmenšie deti. Nielenže sú veľmi pútavé, ale aj rozvíjajú myslenie. Väčšie deti túžia po technológiách. Nie je zlé im dopriať aj takéto vymoženosti, ale dozrite na to, aby ich využívali pri vzdelávaní. A ako si poradiť s tým, že sa dieťa so starou hračkou nehrá a túži stále po nových? Ukryte hračky na nejaký čas a následne im budú vzácne ako nové.

Hračky pre každú vekovú kategóriu

Vek dieťaťa, ako sme už spomínali, je pre výber hračky najdôležitejším kritériom. Viete, ktoré hračky kúpiť bábätku a aké sú vhodné pre väčšie deti? Bábätká milujú hračky, ktoré vydávajú zvuky, trbliecu sa a šuštia. Radi hračky okusujú a upúta ich farebnosť. Kolotoče nad postieľku, gumové hračky na hryzenie a hrkálky by nemali chýbať dieťaťu do jedného roku života. Dvojročné deti radi opakujú činnosti po dospelých. Dievčatká si obľúbia detský vysávač či kuchynské náradie. Chlapci sa budú hrať s autíčkami na diaľkové ovládanie alebo opravovať všetko možné so setom pre domácich majstrov. Škôlkara poteší stavebnica, trojkolka, robotické zvieratká a spoločenské hry. Rozvíjajte ich fantáziu a doprajte im spoločnú hru na obchod, poštu, policajtov alebo lekárov. Nechajte ich vystrihovať obrázky alebo kresliť svet okolo nich. Školopovinné deti majú zrazu veľa povinností, ale napriek tomu sa radi hrajú. Snažte sa ich vo voľnom čase viesť k činnostiam, ktoré budú rozvíjať ich vedomosti. Kúpte im veľa kníh, encyklopédie, spoločenské hry, kartové hry alebo detské laboratórium. Veďte ich k pohybu na čerstvom vzduchu. Každé dieťa vytiahne von bicykel, korčule, ale i obyčajné švihadlo.