Odrážadlo – skvelá zábava pre najmenšie deti

Odrážadlo – skvelá zábava pre najmenšie deti

- Kategória: Rodina a deti, Zdravie & životný štýl
649
Komentáre vypnuté na Odrážadlo – skvelá zábava pre najmenšie deti
Odrážadlo – skvelá zábava pre najmenšie deti

Vonku sa dá tráviť čas s deťmi rozličným spôsobom. Existuje však len málo aktivít, pri ktorých deti vydržia dlhší čas. Najviac zaujímavé sú pre nich činnosti napodobňujúce svet dospelých. Práve preto každé malé dieťa miluje jazdu na odrážadle. Táto hračka je pre neho skúškou koordinácie a krokom k samostatnosti.

Typy odrážadiel

Odrážadlo je vlastne prípravou malých detí na jazdu na bicykli. Na detský bicykel ešte nedorástli, ale túžia sa podobať na väčšie deti a dospelých. Tak prečo im nedopriať zábavu pri jazde na odrážadle? Tento malý dopravný prostriedok je vhodný pre deti od jedného roku. Na prvý pohľad sa nelíši od bicykla, a preto po ňom deti tak veľmi túžia. Odrážadlo sa skladá z konštrukcie podobnej bicyklu bez pedálov, má od dvoch do štyroch kolies, sedadlo, riadidlá a niektoré modely aj brzdu. K odrážadlu sa dajú dokúpiť rôzne doplnky, napríklad zvonček alebo košík. Pri výbere odrážadla dbajte predovšetkým na vek dieťaťa a jeho výšku. Dôležitý je taktiež výber materiálu, z ktorého je odrážadlo vyrobené.

  • Drevené odrážadlo sa vracia do módy kvôli svojmu retro dizajnu. Nemusíte sa obávať tohto materiálu. Poslúži vám rovnako dobre ako kov alebo plast. Drevené odrážadlá bývajú nádherne farebné a majú množstvo doplnkov, ktoré ich robia naozaj rozkošnými. Za dizajn však zaplatíte zložitejšou údržbou a zdĺhavým čistením. Preto je lepšie drevené odrážadlo využívať len vo vnútorných priestoroch.
  • Kovové odrážadlo je z hľadiska pevnosti a jednoduchej údržby najlepšou voľbou. Musíte sa však pripraviť na vyššiu cenu. Konštrukcia takéhoto odrážadla je vyrábaná predovšetkým z hliníka. Tento materiál je veľmi odolný a zároveň ľahký. Kovové odrážadlo vám vydrží naozaj dlho a následne ho môžete predať, pretože bude vyzerať ako nové. Výhodou je i to, že tento typ odrážadla sa vyrába vo veľkom množstve modelov.
  • Plastové odrážadlo sa dá zaobstarať za veľmi dobrú cenu. Kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a zaručene si vyberiete. Napriek nízkej investícii sa dostanete k odrážadlu, ktoré vydrží kolízie a môžete ho nechať celý deň na záhrade bez obáv z korózie alebo zničenia povrchu.

Prečo kúpiť odrážadlo

Odrážadlo nie je len zábavnou hračkou, ale aj prostriedkom, ktorý prispeje k správnemu vývoju vášho dieťaťa. Už najmenšie deti bez problémov zvládnu na odrážadlo nasadnúť a úplne intuitívne sa začnú nôžkami odrážať od zeme. Je zaujímavé ich sledovať, ako vedia zrýchľovať a spomaľovať či hľadať smer jazdy. Pri jazdení sa naučia rozoznávať vzdialenosť a budú sa cítiť ako dospeláci. Pre udržanie rovnováhy využijú stred tela a týmto spôsobom sa naučia lepšie koordinovať svoje pohyby. Držanie riadidiel a ich ovládanie prispieva k cibreniu jemnej motoriky. Pri odrážaní sa im začnú budovať svaly na nohách. Neuškodí im ani pád, po ktorom sa naučia, že po páde je potrebné vstať a ísť ďalej.