Čo je bidet a prečo jeden potrebujete

Čo je bidet a prečo jeden potrebujete

- Kategória: Domácnosť a internet
2129
Komentáre vypnuté na Čo je bidet a prečo jeden potrebujete
Čo je bidet a prečo jeden potrebujete

Bidet je často umývadlom, ktoré sa nachádza blízko záchodu v kúpeľni a používa sa na čistenie po použití toalety. Ak ste cestovali mimo USA, najmä do Južnej Kórey, Japonska, Egypta, Grécka, Talianska, Španielska, Francúzska, Portugalska, Turecka, Argentíny, Brazílie, Uruguaja, Venezuely, Libanonu, Indie a Pakistanu, pravdepodobne ste museli naraziť na bidet.

Kde vznikol?

Bidet vznikol vo Francúzsku v 16. storočí. Zakorenený je vo francúzskom slove „pony“, pretože tento pojem voľne súvisí s tým, že je potrebné obkročiť umývadlo. Toto slovo je obľúbenejšie spojené so šľachtou, ktorá ho používala na očistenie po jazde na koni.

Počas druhej svetovej vojny sa americké jednotky rozmiestnené v Európe dobre zoznámili s bidetom, najmä v kúpeľniach, počas ich návštev v bordeloch. Američania čoskoro spájali tieto „umývadlá“ so sexuálnou prácou, čo nepomohlo zvýšiť popularitu bidetu.

Hygienické vylepšenia v Amerike zjavne nezohľadňujú bidet, ktorý podľa výskumu môže pomôcť liečiť podráždenie vrátane vyrážok a hemoroidov. Namiesto toho Amerika uprednostňuje mokré obrúsky, aby túto prácu vykonali, bez ohľadu na to, že poškodzujú kanalizačné systémy. Medzitým USA investujú ročne do toaletného papiera viac ako 6 miliárd dolárov. Zdá sa, že inštalácia bidetu by bola bezpečnejšou voľbou pre bankový účet a bezpečnejšou možnosťou pre životné prostredie.

Kto predáva kvalitné bidety na slovenskom trhu?

Na Slovenskom a Českom trhu predáva bidet, bidetové spršky a bidetové sprchové hlavice bidet-shower.eu. V eshope nájdete širokú ponuku výrobkov ako bidet, bidetová sprška  a bidetové sprchové hlavice.

Ručné bidetové spršky SIGMA – Bidetky – Shattafsme je kontinentálnou pobočkou anglického e-shopu bidet-shower.co.uk, so sídlom v Londýne. Od januára 2010 a začiatkom roku 2012 sa rozhodli svoje výrobky ponúkať aj do ostatných štátov Európy a sveta.

Preto, ak potrebujete zmeniť sortiment ako bidet, bidetová sprška alebo bidetové sprchové hlavice, neváhajte sa obrátiť na bidet-shower.eu.