Moderná vs. tradičná sedačka. Čo je lepšie?

Moderná vs. tradičná sedačka. Čo je lepšie?

- Kategória: Domácnosť a internet
1464
Komentáre vypnuté na Moderná vs. tradičná sedačka. Čo je lepšie?
Moderná vs. tradičná sedačka. Čo je lepšie?

Obidve sú pohodlné, štýlové a sú neodmysliteľnou súčasťou vašej domácnosti. Na trhu je veľa sedačiek v modernom štýle, vrátane minimalistických, futuristických atď. Nájdeme tu však aj tradičné sedačky ako Chesterfield, viktoriánsky, barokový štýl a ďalšie. Poďme porovnať tieto štýly a zistime, ktorý z nich je pre vás vhodný.

Moderné sedačky

Koncept moderného nábytku je o inovácii, jednoduchosti, komforte a funkčnosti. Zjednodušená silueta súčasnej modernej sedačky sa kombinuje dobre so všetkými druhmi tkanín od ľanu až po kožu, vlnu a polyester. Moderný nábytok je dobrou voľbou pre obytné aj komerčné priestory vďaka svojmu ikonickému dizajnu a niekedy aj formálnemu vzhľadu.

Moderné sedačky používajú širokú škálu rôznych materiálov vrátane nehrdzavejúcej ocele, dreva, preglejky, laminátu atď. V závislosti od materiálu použitého pri výrobných procesoch môže mať nábytok samozrejme rôznu cenu a úroveň kvality.

Výhody moderných sedačiek:

  • široký rozsah cien,
  • vhodné pre akýkoľvek typ interiéru,
  • skvelé využitie v obytných aj komerčných priestoroch,
  • ľahko sa udržujú a čistia.

Tradičné sedačky

Pre tradičné sedačky sú príznačné rôzne dekoratívne prvky a zameriavajú sa na výnimočnú, luxusnú a elegantnú atmosféru. Vďaka sofistikovanému dizajnu, výnimočným tvarom a prepracovaným detailom sú klasické sedačky na mieru príležitosťou ukázať váš vkus a priniesť do interiéru nádych luxusu a elegancie.

Tkanina je obľúbenou možnosťou čalúnenia tradičného nábytku. Čalúnenie sedačky môže byť rozmanité – od zamatu, mikrovlákna, ľanu a polyesteru, či kože. Je zvyčajne zvýraznené gombíkovými, vyšívanými detailmi, dekoračnými klincami atď.

Vďaka elegantnému dizajnu, ktorý dokáže vyjadriť individualitu, korešpondujú tieto kúsky lepšie s obytnými priestormi. Preto môžu byť tradičné rozkladacie sedačky drahšie ako moderné, hlavne pokiaľ sú z masívneho dreva ako buk, dub, orech či mahagón, ktorý je jedným z najdrahších materiálov.

Niektoré značky nábytku používajú prírodný bambus, ktorý má vysokú odolnosť a bohatú textúru a sfarbenie exotického tvrdého dreva.

Výhody tradičných sedačiek:

  • krásne, pútavé dizajnové prvky,
  • jedinečný rám a čalúnenie,
  • nevšedný a nezabudnuteľný vzhľad,
  • veľký výber štýlov.

Ak máte radi moderný aj tradičný nábytok, spojte štýly, vzory, farby a vytvorte jedinečný pohodlný obytný priestor. Využite svoju fantáziu, pretože pri navrhovaní interiéru domácnosti neexistujú žiadne obmedzenia. Záleží len od vás a vašich preferencií, ktorý štýl sedačky preferujete.