Čo je to orgazmus?

Čo je to orgazmus?

- Kategória: Láska & vzťahy
4370
Komentáre vypnuté na Čo je to orgazmus?

Odpoveď na otázku „čo je to orgazmus?“ sa zdá byť intuitívna, no nie každý z nás by orgazmus dokázal presne definovať. Čo sa presne deje s naším telom a prečo je pre ženy problémovejšie ho dosiahnuť? Hneď si o tom povieme.

Uvoľnite napätie

Orgazmus je výsledkom dráždenia intímnych partií. Môže ísť priamo o pohlavný styk alebo iný  typ stimulácie, napríklad tantrickú masáž. Krátko pred orgazmom sa pohlavné orgány silno prekrvia, zvýši sa ich napätie, ktoré sa následne ventiluje sťahmi svalov. Tie nedokážeme ovládať vôľou. U mužov dochádza, samozrejme, k ejakulácií. Reaguje i naša myseľ, ktorá sa emočne uvoľní. V mozgu sa všetko odohráva v centrálnom nervovom systéme, vďaka mnohým neurotransmiterom ako dopamín, serotonín či noradrenalín.

Ženská výnimočnosť

Ženy sú výnimočné v tom, že ako jedny z mála samíc živočíšnej ríše orgazmus dosahujú. Je to veľmi vzácna a možno i preto krehká vlastnosť. Existuje mnoho typov orgazmov, napríklad klitoridiálny či vaginálny. V zásade je vaginálny orgazmus dlhší a klitoridiálny kratší, no o to intenzívnejší. Pri správnej trénovanosti môže ženské vyvrcholenie trvať dlhšie než jednu minútu. Najlepším tréningom je masturbácia, no schopnosť prežívať pôžitky vás naučí aj tantrická masáž. Počas návštevy tantrického salóna vám masér ukáže rôzne techniky stimulácie, vytrénujete výdrž, či objavíte nové intímne partie.

Orgazmom ku zdraviu, drahí páni

Pri pánoch nebýva problémom dosiahnutie orgazmu, no obávajú sa porúch erekcie, ejakulácie či zdravotných komplikácií s prostatou. To nie je sranda. Pravidelným sexom s vyvrcholením dokážu problémom predchádzať. Na problémy s prostatou zaberá kvalitná tantrická masáž, počas ktorej sa tantrická masérka dôkladne venuje tomuto tzv. posvätnému miestu. Okrem toho vďaka tantre páni zažijú multiorgazmus, čoho sú bežne schopné iba ich partnerky.

Orgazmus je v dnešnej dobe stále malou záhadou a vedci skúmajú, aký je jeho pravý význam. Prečo práve ľudia dostali privilégium užívať si rozkoš? Možno sa to niekedy dozvieme, dovtedy si však jednoducho užívajte.