Midi šaty majú svoje čaro. Máte ich vo svojom šatníku?

Midi šaty majú svoje čaro. Máte ich vo svojom šatníku?

- Kategória: Krása, Zdravie & životný štýl
510
Komentáre vypnuté na Midi šaty majú svoje čaro. Máte ich vo svojom šatníku?
Midi šaty majú svoje čaro. Máte ich vo svojom šatníku?

Šaty sú univerzálny kúsok. Môžu sa nosiť na každú príležitosť v závislosti od svojej dĺžky, avšak jeden typ je univerzálny na všetky udalosti. Preto by ste mali pozornosť upriamiť na midi šaty, ktoré sú ideálne pre všetky dámy.

Na výber je množstvo farieb a materiálov

Počas letných mesiacov preferujeme najmä vzdušné šaty, v ktorých vyzeráme trendy. Midi šaty túto funkciu plnia dokonale. Cez leto môžeme siahnuť po šatách so sviežim, farebným vzorom, ktoré nám rozjasní každý deň. Zároveň nám zaručia, že budeme počas dňa neprehliadnuteľná.

Šaty midi dĺžky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Cez leto odporúčame šaty z bavlny, hodvábu alebo ľanu. Tieto tri materiály zabezpečia pohodlie celý deň a najmä nám v nich nebude teplo. Ak je chladnejšie, pokojne si vyberte šaty z polyestru alebo viskózy. Z talianskych miest módy sa môžeme inšpirovať v strihoch. Módny dom Luisa Spagnoli siahol po romantických volánoch v midi šatách, ako napríklad v modele Pinnacollo.

Ak preferujete skôr zemitejšie farby, letné midi šaty z bavlny budú skvelou voľbou pre vás šatník. Nemusíte si ihneď predstavovať rôzne alternatívne strihy šiat, práve naopak! Luisa Spagnoli vás svojim modelom Prova presvedčí. Okrem veľmi trendy balónových rukávov majú v páse pútka na opasok. Tento malý detail dokáže zmeniť celý outfit. Miesto opasku si uviažte v páse šatku a zistite, ako sa celý outfit premenil.

Midi šaty na hviezdnom plátne

Midi šaty sa môžu nosiť aj na spoločenské príležitosti. Spomeňte si na krásnu herečku Audrey Hepburn a jej ikonické midi spoločenské šaty v čiernej farbe. To je dôkaz, že midi šaty sa môžu nosiť aj do spoločnosti, ak k nim skombinujete lodičky a iné doplnky ako náramok, náhrdelník a poprípade rukavičky.

Mnoho ľudí hovorí, že každá dáma by mala mať v šatníku malé čierne. Avšak, malé čierne šaty môžu byť na spoločenských udalostiach veľmi kontroverzné. Preto kompromisom medzi krátkymi čiernymi šatami a dlhými honosnými šatami sú práve šaty midi strihu. Ich výhodou je, že sa hodia všetkým dámam a ich strihy zvýraznia presne tie partie, ktoré potrebujú.

Aké midi šaty si mám vybrať pre moju postavu?

Ak má dáma tvar hrušky, ideálne sú pre ňu midi šaty v áčkovom strihu s rozšírenou sukňou a úzkym pásom. Naopak, priliehavé midi šaty sú vhodné pre všetky odvážne dámy, ktoré sú rady stredobodom pozornosti.

Voľné, až oversized šaty sú vhodné pre všetky dámy. Skvelým príkladom sú žiarivé šaty Pianeta od Luisa Spagnoli. Ak potrebujete v nich niečo skryť, podarí sa vám to dokonale. Zároveň, ak chcete tieto šaty premeniť na priliehavejšie, doplňte ich opaskom, ktorý vám vytvorí osí pás. Predstavivosti sa medze nekladú.