GUMÁKY: Obľúbená obuv všetkých detí

GUMÁKY: Obľúbená obuv všetkých detí

- Kategória: Rodina a deti
557
Komentáre vypnuté na GUMÁKY: Obľúbená obuv všetkých detí
GUMÁKY: Obľúbená obuv všetkých detí

Gumáky, alebo gumená obuv sa za posledných 10 rokov spopularizovala nie len v úzkom kruhu  farmárov, poľovníkov či rybárov. Stále viac sa používa pre svoje praktické využitie aj na bežné nosenie. Sezónne využitie gumákov len v jesennom období je dávno minulosťou, a gumáky sa už často nosia aj ako obľúbená módna obuv.

Deti zbožňujú svoje gumáky

Gumové čižmy – gumáky si našli svoje miesto v každej domácnosti, a to nie len u dospelých, ale hlavne u detí.

V súčasnosti môžeme nájsť v obchodoch či kamenných predajniach, alebo v internetovom svete obchodu široké portfólio druhov a farebných vzorov. Aj vývoj ich praktického využitia či prevedenia prešiel veľkou zmenou. Mnohé detské gumáčiky nosia značku kvality. Pri výbere gumákov pre deti je kvalita na prvom mieste. Dôležité je aby nohy dieťaťa zostali suché a v teple, a zároveň mali potrebnú oporu.

Aké zásady platia pri výbere gumákov pre deti?

  1. Kvalita materiálu, z ktorého sú detské gumáky vyrobené. Materiál je prírodný kaučuk.
  2. Samotné gumáky pre deti by mali byť odliate akojeden kus. Pokiaľ natrafíte na gumenú obuv pre deti ktorá je lepená, nekupujte ju. V častiach lepenia sa Vám začnú gumáky trhať. Následne do nich bude prenikať voda a blato. Gumáky sa stanú nenositeľné.
  3. Nemenej dôležitou podmienkou kvalitných detských gumákov je vyberateľná antibakteriálna vložka.
  4. Detské gumáky by mali mať sťahovaciu šnúrku vo vrchnej časti, ktorá zabráni prenikaniu vody z vrchnej časti gumákov na nôžky.
  5. Nezabúdajte však, že gumáky nie sú určené na celodenné nosenie. Sú príležitostná obuv do zlého počasia. Detská nôžky by v nich nemali byť nepretržite celý deň.

Pokiaľ dodržíte vyššie uvedené body, stačí navštíviť stránku gu-ru.sk, vybrať si z množstva krásnych farieb a druhov, a dopriať deťom nohy v suchu a teple – hoci budú preskakovať mláky a behať v snehu.