Činky sa dajú využiť pri rôznych typoch tréningov

Činky sa dajú využiť pri rôznych typoch tréningov

- Kategória: Zdravie & životný štýl
713
Komentáre vypnuté na Činky sa dajú využiť pri rôznych typoch tréningov
Činky sa dajú využiť pri rôznych typoch tréningov

Videli ste už niekedy fitness centrum bez činiek? Odpoveď je iste nie. Činky naozaj nechýbajú v žiadnom športovom centre a nemali by chýbať ani v žiadnej domácnosti, v ktorej býva aktívny športovec. Činky sú veľmi skladné, umožňujú veľkú variabilitu tréningov a dokážete si s ich pomocou vybudovať svaly na rôznych partiách tela.

Činky sú pomôckou naozaj pre každého

S činkami môže cvičiť každý športovec bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Ženy majú v obľube jednoručky a muži sa zameriavajú na tréning s nakladacími činkami. Činky majú rôznu váhu, rôzny dizajn a dajú sa využiť pri každom tréningu. Veľa ľudí si myslí, že patria len do rúk priaznivcov posilňovania. To však nie je pravda. Činka sa dá využiť nielen na budovanie svalstva, ale aj na formovanie tela a pri kardio tréningoch.

Najväčšie výhody činiek

Najväčšou výhodou činiek je ich cena. Jednoručky alebo činky nižších váh stoja zopár eur. Vďaka tomu si činky môžete kúpiť na domáce využitie a cvičiť vtedy, kedy to vám vyhovuje. Keď si na cvičenie s činkami zvyknete, zistíte, že ide o veľmi variabilnú pomôcku, ktorá vám umožňuje formovať všetky svalové partie. S činkami vám nikdy nehrozí nuda alebo stereotyp. Stačí sa pozrieť na internet a zistíte, že s činkami môžete vytvoriť tisícky rôznych tréningov. Dokonca aj odporcovia posilňovania a milovníci kardia po pár tréningoch zistia, že ich telo reaguje lepšie ako po hodinách behu.

Aké typy činiek poznáme

Jednoručky sú vlastne základnou činkou, ktorú by si mali zaobstarať športovci začiatočníci. Postupne k jednoručkám môžete dokúpiť celý set činiek s rôznou váhou. Pri behu alebo inej kardio aktivite sa vám budú hodiť závažia na členky a zápästia. Obojručné činky sú určené na intenzívne posilňovanie. Tieto činky sa skladajú z tyče a sady kotúčov alebo môžu mať pevnú hmotnosť. Pre bodybuilderov bude najlepšou voľbou vzpieračská tyč, ku ktorej je potrebné si dokúpiť kotúče s rôznou záťažou. Na kardio tréningy si zaobstarajte guľovú činku tzv. kettlebell. S kettlebellmi sa dajú precvičiť nielen ruky, ale aj nohy pri rôznych typoch drepov a výpadoch. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ činiek, vždy je lepšie si priplatiť za kovové, ktoré vám vydržia omnoho dlhšie a vo väčšine prípadov sa aj lepšie držia. Všetky typy spomínaných činiek si môžete zakúpiť na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Na e-shope inSPORTline nájdete okrem činiek rôzne pomôcky na cvičenie, fitness stroje či športové oblečenie.