Hurá na dovolenku! Ale s akým kufrom?

Hurá na dovolenku! Ale s akým kufrom?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1360
Komentáre vypnuté na Hurá na dovolenku! Ale s akým kufrom?

Pobaliť sa, pre mnohé ženy hotová dovolenková nočná mora. Neraz je však za tým jediné – nesprávny výber kufra či cestovnej tašky. Ako sa teda pobaliť, a najmä do čoho, aby ste si so sebou na dovolenku zabalili všetko dôležité?

Spôsob dopravy ovplyvňuje výber cestovnej tašky

Prvým faktorom, ktorý je treba pri balení aj výbere vhodnej cestovnej tašky zvážiť, je typ dopravy, ktorou sa na dovolenku plánujete premiestniť. Ak cestujete autobusom alebo k moru letíte, je dobré mať na pamäti váhové aj rozmerové limity batožiny. V lietadle sú naviac  obmedzenia, aj čo sa príručnej batožiny a jej obsahu týka, ktoré by ste mali vopred poznať a podľa toho sa aj pobaliť.

To, čo nebudete počas cesty bytostne potrebovať, si pokojne schovajte aj na spodok kufra, prípadne do praktických cestovných tašiek na kolieskach, s ktorými sa jednoducho premiestnite, hoci ich aj mierne „preťažíte“. A to najnevyhnutnejšie si zabaľte do menšej kabely či ruksaku.

Kto cestuje dopravou vlastnou, limitovaný je iba veľkosťou kufra auta.

Typy cestovných tašiek

A teraz prichádza druhá, snáď tá najzásadnejšia otázka: Do čoho sa pobaliť, aký typ kufra či tašky zvoliť, aby sa mi doň zmestilo všetko potrebné, ba aj niečo navyše?

Na výber je možností viac, medzi najobľúbenejšie však rozhodne patrí cestovná taška a kufor. Čo vyhráva u vás?

Cestovná taška býva s kolieskami (prípadne i bez nich) a jej veľkou výhodou je možnosť prehodiť si ju na chrbát. Kto si teda tašku zabalí primerane k svojim možnostiam a schopnostiam, vie si batožinu odniesť všade, kam potrebuje.

Kufor, opäť s kolieskami či bez, má zasa výhodu, že je pevnejší. Pohodlne doňho uložíte všetko potrebné, ten na kolieskach má naviac lepšiu stabilitu než taška a veci sú v ňom zväčša prehľadnejšie uložené. Cennosti ako zlaté dámske prstene a všetko ďalšie, o čo by ste neradi prišli, najmä, ak cestujete hromadným prepravným prostriedkom, si však radšej vždy nechajte pri sebe.