Rady pre novopečené mamičky: Na čo myslieť pri zariaďovaní detskej izbičky?

Rady pre novopečené mamičky: Na čo myslieť pri zariaďovaní detskej izbičky?

- Kategória: Rodina a deti
1490
Komentáre vypnuté na Rady pre novopečené mamičky: Na čo myslieť pri zariaďovaní detskej izbičky?

Očakávate svoj prvý prírastok do rodiny a už sa ho neviete dočkať? Nakupujete, zariaďujete a úpenlivo premýšľate, čo všetko vlastne novorodenec potrebuje.

Ak máte tú možnosť a riešite samostatnú detskú izbičku pre vaše bábätko, tu je zopár praktických rád, čo všetko sa vám pri starostlivosti oň zíde…

Výbavička pre novorodenca

Bez ohľadu na to, či máte pre bábo k dispozícii samostatný priestor alebo ho plánujete mať pri sebe v spálni, nutná výbava nesmie chýbať. Sem patrí dostatočné množstvo jednorazových plienok správnej veľkosti (pri novorodencoch zväčša tej najmenšej), niekoľko látkových plienok, kozmetika vhodná pre malé bábo (púder, olej, krém proti zapareninám, detské mydlo, šampón), dostatok dojčenského oblečenia a mnoho mamičiek, napriek radám odborníkov, si zadováži aj minimálne dva cumlíky, len tak pre istotu.

V prípade, že máte dostatok miesta, všetko z vyššie menovaných vecí si viete prehľadne a účelne uložiť do praktickej komody, prípadne do zásuvkovej skrine, na ktorej vrch sa dá umiestniť aj prebaľovacia podložka, veľmi praktický pomocník pri prebaľovaní.

Praktické rady pri zariaďovaní izbičky pre bábätko

Najdôležitejšie je, nehľadiac na veľkosť priestoru, kam plánujeme bábo umiestniť, myslieť trochu dopredu a nepodceniť niekoľko podstatných „detailov“.

–       V dosahu dieťatka nesmie byť nič ťažké, ani nebezpečné. Preč od postieľky dajte   aj ostré hrany či rohy nábytku. Ideálne je zaobstarať si chrániče nábytkových rohov. Deti totiž rastú rýchlo, ani sa nenazdáte a z vášho novorodenca je malý prieskumník v capačkách.

–       Nezabudnite na chrániče na zásuvky! A taktiež dobre zamaskujte všetky káble.

–       Len čo sa dieťatko začne voľne pohybovať, hoci len po štyroch, vytvorte zábranu pred schodiskom.

–       Kto nechce prísť o záves a záclonu, nech si všetky dlhé vymení za kratšie, prípadne ich zavinie mimo dosahu zvedavého bábätka.

–      Taktiež lampy ani iné zariadenia fungujúce na elektrinu by nemali byť v tesnej blízkosti  dieťatka. Je síce pochopiteľné, že chcete vášmu bábätku už od narodenia vytvoriť krásny domov, aj za pomoci milých dizajnových kúskov od kreatívnych výrobcov, akými nepochybne sú aj lampičky či svetelné reťaze od a little lovely company, no je treba to robiť s ohľadom na jeho bezpečnosť.