Intímna ochrana pre každú ženu

Intímna ochrana pre každú ženu

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1236
Komentáre vypnuté na Intímna ochrana pre každú ženu

Zárukou intímnej ochrany sú nepochybne malé a diskrétne slipové vložky. S ich používaním sa stretla každá žena bez ohľadu na vek či fázu cyklu. Slipové vložky predstavujú diskrétny spôsob, ako sa žena môže cítiť sviežo a bezpečne.

Už dávno neplatí, že slipové vložky slúžia ako ochrana iba počas posledných dní menštruácie, kedy je krvácanie slabšie, avšak stále prítomné. Sú skvelým pomocníkom pri absorpcii vaginálneho výtoku, pri špinení, pri výtoku po pohlavnom styku, či pri problémoch s močovou inkontinenciou.

Vložky chránia aj majiteľky menštruačných kalíškov, ktoré sa týmto spôsobom snažia chrániť životné prostredie. Tieto hygienické pomôcky im poskytujú istotu pri prípadnom úniku menštruačnej krvi. V neposlednom rade sú skvelým pomocníkom pri používaním tampónov, kde kopírujú funkciu ochrany tak, ako pri menštruačnom kalíšku.

Okrem ochrany pred znečistením slipové vložky pohlcujú aj nepríjemné pachy. Mnohé značky disponujú materiálom, ktorý akoby uzamkne tekutinu vo vnútri vložky a poskytne vám tak čo možno najväčší komfort.

Tvar a materiál – alfa a omega

V sfére intímnej hygieny majú inkontinentné ženy možnosť vybrať si to, čo im najviac vyhovuje. Bez debaty sa práve hygienická údržba považuje za jednu z najdôležitejších vecí vôbec. Veď ide o chúlostivé partie, zasluhujúce tú najlepšiu starostlivosť.

Slipové vložky by v prvom rade mali poskytovať pohodlie a ich nositeľka by o nich nemala ani vedieť. Preto tvar a materiál často spĺňa kritériá pohodlnosti a pružnosti. Tvar vložiek môže byť rôzny – preferované sú oválne a zaoblené.

Niektoré slipové vložky vynikajú ultra tenkou štruktúrou a diskrétnou veľkosťou, takže ich môže mať žena vždy pri sebe a nik o tom nemusí vedieť. Skladnosť a veľkosť nepoužitej slipovej vložky nepúta pozornosť, no ich prítomnosť ocení každá žena – najmä ak sa vyskytne neočakávaná situácia.

Prekážkou nie je ani strih spodnej bielizne. Či už preferujete spodnú bielizeň v tvare klasických alebo tango nohavičiek, výber slipových vložiek je pestrý a prispôsobený rôznym voľne dostupným strihom spodnej bielizne. Vyberať si môžete medzi mini či klasickou veľkosťou, s prihliadnutím na problém, ktorý vás trápi.

Prekážkou nie sú ani farebné prevedenia. Pre lepší pocit sviežosti niektoré značky ponúkajú aj jemne parfumované vložky. Pre tie z vás, ktoré uprednostňujete čistotu, existuje možnosť vyberať medzi ne/parfumovanými slipovými vložkami.

Aké atribúty by mala spĺňať

Pravdou je, že slipová vložka je pri používaní denne v kontakte s pokožkou v oblasti intímnych partií a preto by mala spĺňať viaceré kritériá.

Pre väčší komfort a ochranu preferujte vložky z prírodných materiálov

Prírodné materiály sú k pokožke šetrné, nespôsobujú podráždenie, svrbenie či vyrážky. Siahnite najmä po slipových vložkách nebielených, bez chlóru, latexu či iných pridaných látok.

Na balení si prečítajte aj to, či sú dermatologicky testované. Zloženie materiálu ovplyvňuje narúšanie prirodzene kyslého prostredia sliznice a predchádzaniu vzniku nepríjemných infekcií.

Základná vlastnosť každej slipovej vložky – priedušnosť

Nezabúdajte na to, že pokožka intímnych partií musí dýchať. Dostatok vzduchu zabraňuje najmä vzniku zaparenín a iných problémov. Preto slipová vložka okrem stupňa ochrany musí byť predovšetkým priedušná – zabezpečuje pocit sviežosti po celé obdobie nosenia.

Slipové vložky na opakované použitie

S prihliadnutím na ochranu životného prostredia zažívajú boom najmä ručne šité rôznorodé hygienické pomôcky. Od náhrad za vatové tampóny, cez uteráčiky na lepšie odlíčenie tváre, až po slipové či klasické vložky.

Platí, že preferencia je na každej jednej žene. Z hľadiska využívania sú ručne šité vložky ekologickejšie, ekonomicky nezaťažujú peňaženku, môžete ich používať opakovane. No je len na vás, či máte rovnaký pocit hygieny pri opakovanom použití. Vyrábajú sa z prírodných látok ako bavlna či biobavlna, z babmusových zmesí a čiastočne aj z nepriepustných materiálov.

So slipovou vložkou sa musíte cítiť pohodlne

To je vo väčšine prípadov kritérium, ktoré by malo platiť do bodky. O slipovej vložke by ste pocitovo nemali ani vedieť. Mali by vám dopriať pocit sucha a sviežosti. Materiály, z ktorých sú tieto vložky vyrobené, dokážu pohltiť zápach a tekutinu, takže nehrozí žiadna nehoda.

Slipová vložka by vás mala ochrániť

Preto mnohé značky vyrábajú týchto tenučkých pomocník spolu s „krídielkami“ – ako je to známe z používania klasických menštruačných vložiek. Znamenajú obrovskú výhodu, pretože fixujú vložku na spodnú bielizeň. Vložka tak nekĺže po spodnej časti nohavičiek a neprichádza k diskomfortu pri používaní.

S používaním opatrne

Hoci slipové vložky slúžia na každodennú ochranu, ich neustále používanie by sme mali zvážiť. Parfumované druhy môžu totiž pri neustálom nosení spôsobiť podráždenie pokožky v okolí intímnych partií a tak prispieť k rozvoju nepríjemných infekcií. Najmä ženy, ktoré sú náchylné k častým infekciám, by mali zvážiť ich denné používanie. Pri akomkoľvek nepohodlí a zmene zdravotného stavu konzultujte príznaky s lekárom.

Pri používaní dodržujte zásady správnej hygieny

Slipové vložky vždy vymieňajte s čistými rukami a v čistom prostredí. Myslite aj na správny výber spodnej bielizne, bavlna je pre pokožku príjemnejšia ako syntetické vlákna. Slipové vložky by ste nemali používať viac ako 12 hodín, ideálny čas používania je v rozmedzí 4 – 6 hodín.