Jachta nie je len pre vyvolených. Doprajte si pôžitok z relaxu na vode

Jachta nie je len pre vyvolených. Doprajte si pôžitok z relaxu na vode

- Kategória: Zdravie & životný štýl
530
Komentáre vypnuté na Jachta nie je len pre vyvolených. Doprajte si pôžitok z relaxu na vode
Jachta nie je len pre vyvolených. Doprajte si pôžitok z relaxu na vodeJachta nie je len pre vyvolených. Doprajte si pôžitok z relaxu na vode

Investovať do pôžitkov a zážitkov je to najlepšie, čo môžete so svojimi peniazmi spraviť. Ak neviete, ako strávite jarné a letné mesiace, máme pre vás tip. Čo tak skúsiť plachtenie alebo kormidlovanie lode? Kúpa jachty nie je len pre vyvolených. Menšie plachetnice sa dajú zaobstarať za primerané peniaze. Hor sa za dobrodružstvom na vodné plochy!

Informačné minimum o plachtení a kormidlovaní

Napriek tomu, že na Slovensku nemáme to privilégium, že by nás obklopovalo more, nájdete aj v našich končinách dostatok vodných plôch, kde sa dá plachteniu venovať. Jednou z možností je skúsiť plachtenie vďaka požičovniam. Ak sa vám tento koníček zapáči, nič vám nebráni poobzerať sa po e-shopoch alebo kamenných predajniach, v ktorých ponúkajú jachty na predaj. Na plachtenie po tuzemských vodách je určená vnútrozemská jachta. Na more patrí morská jachta. Rozdiel je aj v povoleniach na kormidlovanie. Ak sa rozhodnete pre tuzemské vody, stačiť vám bude licencia resp. kurz, ktorý sa nazýva vodca malého plavidla. Pre brázdenie morských vôd je nutné absolvovať kapitánske skúšky. Na more si však trúfne len málokto, a preto si väčšina majiteľov lodí a jácht najme posádku, ktorá sa o všetko postará a našinec si len užíva príjemný relax. V prípade, že vlastníte domček pri vodnej ploche alebo hausbót, postačí vám motorový čln, s ktorým si užijete každý deň extra dávku zábavy.

Pohodlie alebo výkon?

Ak sa nechystáte s jachtou pretekať, tak vsaďte pri výbere lode na komfort. Väčšina majiteľov lodí vám potvrdí, že za svoj život vymenili veľa typov, pretože si ako prvú kúpili menšiu jachtu. Vždy je lepšie kúpiť väčšiu loď a v prípade rekreačných plavidiel vsadiť na pohodlie. Je predsa jasné, že pri dlhších plavbách sa nebudete nikam ponáhľať a budete si chcieť užiť poriadnu dávku oddychu. Lode na predaj sa dajú zakúpiť v rôznych variáciách a prakticky si dokážete sami vybrať kompletnú výbavu.

Investícia do budúcnosti

V prípade, že ešte stále s kúpou jachty alebo lode váhate, uvedomte si, že ide o akúsi investíciu do budúcnosti. Existujú spoločnosti, s ktorými je možné uzavrieť zmluvu o budúcom prenájme vašej jachty. Znamená to, že mimo vášho súkromného využívania lode nájde spoločnosť záujemcov o jej prenájom. Vaša loď nebude len tak nečinne stáť v prístave, ale zarábať peniaze a zároveň vám bude k dispozícii vo vami určenom čase.