Múdre ženy volia ako investíciu zlato

Múdre ženy volia ako investíciu zlato

- Kategória: Domácnosť a internet
777
Komentáre vypnuté na Múdre ženy volia ako investíciu zlato

Máloktorá z nás túži riskovať na burze. Už sme sa púšťali do investícií formou nehnuteľností, ale táto tradičná istota sa zrútila ako domček z kariet. Prestal fungovať hlavne krátkodobý prenájom formou Airbnb. Jedna dobrá investícia ale zostáva – zlato. A aj ženy sa už učia do neho investovať.

Nerezignujte na investovanie

Peniaze ponechané v banke nielenže nezarábajú. Stav je omnoho horší. Chudobnieme! Pritom riešenie existuje. Investiční poradcovia dnes jednoznačne odporúčajú vsadiť na istotu – na investičné zlato.

Nie ste skúsenou vo financiách a už vôbec nerozumiete zlatu? Nemusíte

Stačí vám ovládať pár základných premís. Predovšetkým potrebujete vedieť, že nie každé zlato je investičné. Pritom k investícii sa hodí iba to. Naviac je oslobodené pod DPH. To mu dáva konkurenčnú výhodu aj pred investovaním do striebra, platiny, paládia, do obrazov, starožitností či do diamantov. U tých všetkých DPH zaplatíte. K investícii sa nehodia zlaté šperky, pamätné mince, akcie zlato ťažiacich firiem, ani surové zlato.

Oplatí sa vsadiť aj na uznávané značky investičného zlata

Nebudete potom musieť hľadať obchodníka na výkup, pretože tie tradičné vám vykúpi každý. Zlaté investičné zliatky so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Dobrou voľbou je staviť na zliatky zo švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Z investičních mincí si vyberte rakúske Wiener Philharmoniker.

Kde kúpiť investičné zlato?

Investičné zlato nakúpite v špecializovanom obchode mincovne na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Bezpečný je ale aj nákup zlata v e-shope predajne na adrese Slovenske-mince.cz. Zlato vám dôjde domov vo forme poistenej zásielky.

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečné investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,“ komentuje Soňa Klempová, vedúca predajne. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti.“