Na kvalite spánku záleží – ako ho zlepšiť?

Na kvalite spánku záleží – ako ho zlepšiť?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1685
Komentáre vypnuté na Na kvalite spánku záleží – ako ho zlepšiť?

Ako spíte Vy? Mnoho ľudí sa nad touto otázkou príliš nezaoberá. Jednoducho si z času na čas posťažujú, že sa nevyspali dobre a život ide ďalej. Pátrať po príčine sa nám často nechce a zbytočne to neriešime. Pomôcť by nám však mohlo množstvo faktorov, od vhodného matraca až po vhodné pyžamo, v ktorom spíme.

Vhodná posteľ a matrac

Jednou z hlavných príčin, prečo sa v noci dobre nevyspíte, je určite nevhodná posteľ alebo matrac. Pri výbere postele sa nedajte nachytať na lacné a nekvalitné materiály, ktoré v konečnom dôsledku majú vplyv na Vaše zdravie. Táto investícia sa Vám skutočne oplatí. V prípade matracov hovoríme o rôznych vlastnostiach, ktoré robia daný matrac lepším alebo horším. Predovšetkým je to štruktúra matracu, a teda je rozdiel pružinový a penový matrac. Penové matrace často disponujú aj takými vylepšeniami, ako je zapamätateľná pena či aloe vera.

8546_6600_233-750x750Vhodné pyžamá

Určite ste si už aj vy niekoľkokrát povedali, že sa vyspíme v čomkoľvek. Kvalitné pyžamo je však často na nezaplatenie. Tak pánske, ako aj dámske pyžamá pre dievčatá a ženy sú vyrobené z kvalitných materiálov, ako je bavlna a vytvárajú tak ideálny komfort počas celej noci. Zväčša dvojdielne pyžamá sa v obchodoch nachádzajú s rôznymi motívmi a v rôznych farbách, pričom oveľa ťažie ako dámske je vybrať práve pánske pyžamo pre vášho partnera. V prípade pyžám sa však ešte musíme pozastaviť a teda spomenúť fakt, že viacero žien spáva okrem pyžama aj v podprsenke. Zo zdravotného hľadiska to však vôbec nie je vhodné. Dámska podprsenka by mala byť na tele ženy len počas dňa, v noci by si aj prsia mali od tohto tlaku oddýchnuť.

Spánok je pre náš život veľmi dôležitý, aj preto by sme mali dbať na jeho kvalitu a snažiť sa z neho vyťažiť maximum energie.