Odborná literatúra aj u vás

Odborná literatúra aj u vás

- Kategória: Domácnosť a internet
1843
Komentáre vypnuté na Odborná literatúra aj u vás

Vlastniť knižnicu so starými knihami je pre knihomoľov veľká pocta. Kedysi, keď sa mnohé domácnosti snažili zbaviť starých kníh, tak namiesto toho, aby ich niekomu podarovali, ich pálili, čo je veľmi zlé. Momentálne sú už vo viacerých mestách zriadené knižné búdky, kde môžete staré nechcené knihy ponúknuť ďalším ľuďom. Tento projekt sa teší veľkej obľube. Veď aby nie, zachraňuje množstvo starých kníh, ktoré už nikto nechce. Čoraz viac (najmä mladých ľudí) si kupuje e-knihy. Je to pohodlnejšia možnosť. Nezaberú žiadne miesto v domácnosti a môžete si ich sťahovať hocikde, kde je internetové pripojenie.

Je skvelé kupovať si knihy. Presvedčili sa o tom už mnohé kníhkupectvá, ktoré majú aj kamenné, aj internetové predajne. Blížiace sa sviatky nás prinútili siahnuť aj po trošku inej literatúre – po tej odbornejšej. Niektorí z nás ju potrebujú najmä kvôli vzdelaniu. Iní si ju kupujú len kvôli tomu, lebo majú záujem sa dozvedieť o tejto oblasti podstatne viac, ako vedia. Čoraz väčšej obľúbenosti sa teší ekonomická literatúra. Autori ako Kahneman, Taleb, Sedláček zaznamenali veľký nárast. A veď niet sa čo čudovať – napodiv ekonomická literatúra ponúka množstvo skvelých ľahko čitateľných kníh, ktoré majú bohatú informačnú hodnotu.

Okrem ekonomickej literatúry zaznamenala nárast aj právnická literatúra. Slováci sa nespoliehajú len na naše súdnictvo. Hľadajú informácie, ktoré by im pomohli vysomáriť sa v množstve cudzích pojmov a zákonov.

Doprajte si buď pod vianočný stromček, ale aj mimo neho knihu z odbornej literatúry. Raz za čas si treba dopriať niečo odbornejšie, nemyslíte?