Pomôžeme vám vybrať dokonalú pracovnú štvorkolku

Pomôžeme vám vybrať dokonalú pracovnú štvorkolku

- Kategória: Zaujímavosti
372
Komentáre vypnuté na Pomôžeme vám vybrať dokonalú pracovnú štvorkolku
Pomôžeme vám vybrať dokonalú pracovnú štvorkolku

Pracovné štvorkolky patria k najviac predávaným v danom segmente. Právom sa stali nenahraditeľnými strojmi na farmách i v záhradkách. Využívajú ich tiež lesní pracovníci, poľovníci a záchranné zložky. Kúpiť úžitkovú štvorkolku sa oplatí a my vám poradíme, aký typ vybrať.

UTV a ATV štvorkolky

Keď si pozriete výbavu a výkon štvorkolky Can-Am zistíte, že UTV a ATV verzie sú porovnateľné. Oba typy štvorkoliek patria do kategórie pracovných a oba modely dokážu previesť náklad alebo pomôcť s rôznymi prácami na poli.

Štvorkolky šetria na farmách čas a peniaze, ktoré by ste investovali do paliva alebo kúpy traktora. Jediný rozdiel je, že UTV štvorkolka má v zadnej časti korbu a k ATV by ste museli na prevážanie nákladu dokúpiť prívesný vozík. Sami sa musíte rozhodnúť či pre vaše potreby nie je lepšia štvorkolka s korbou.

Štvorkolky využívajú poľnohospodári na rôzne práce. Už po pár dňoch so štvorkolkou zistíte, že dokáže naozaj veľa. Najčastejšie ide o už spomínané prevážanie nákladu. Okrem prevozu dokáže orať, rozosievať osivo, čistiť cesty, odstraňovať popadané lístie a v zime odhŕňať sneh.

Rozdiely medzi UTV a ATV

Na prvý pohľad sa UTV a ATV štvorkolky nelíšia len korbou. UTV štvorkolka má kabínu, často krytú. Kabína je nepopierateľná výhoda počas prác v zime. Viditeľné je tiež to, že UTV štvorkolky sú robustnejšie. Neznamená to však, že by ATV menej previezla alebo odtiahla. Menšie rozmery sú výhodou v teréne, kde sa nedá s veľkým vozidlom dostať. Napríklad v lese pri jazde medzi stromami alebo v ovocnej záhrade. Sú tiež lepšie skladné a v garáži pre menšiu pracovnú ATV iste nájdete miesto.

Z hľadiska ceny sú ATV lacnejšie. Vyššia cena UTV má svoje opodstatnenie. Využiteľnosť po celý rok a preprava viacerých osôb sú faktory, ktoré vyžadujú pri práci mnohí farmári. Niektoré UTV majú kabínu dokonca vyhrievanú a samozrejme, že sedadlá sú zabezpečené bezpečnostnými pásmi.

Posledné, čo by ste mali zvážiť je to či chcete štvorkolku len na prácu alebo tiež na zábavu. S robustnejšou UTV sa horšie manévruje a nedokáže byť tak vrtká ako ATV. Ak si chcete po práci vohnať adrenalín do žíl, dajte prednosť úžitkovej štvorkolke typu ATV.

 

Štvorkolka pre každého podľa individuálnych želaní už nie je len snom. Nakonfigurujte si vlastnú štvorkolku na internetových stránkach https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.