Power Coffee: Dokonalý zážitok pre myseľ a energia pre telo

Power Coffee: Dokonalý zážitok pre myseľ a energia pre telo

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1360
Komentáre vypnuté na Power Coffee: Dokonalý zážitok pre myseľ a energia pre telo

Je káva pre nás zdravá alebo škodlivá? Na túto otázku existuje asi toľko názor a „zaručene správnych“ odpovedí, koľko je samotných značiek a predajcov tohto nápoja. Ak patríte medzi milovníkov kávy a nedáte na ňu dopustiť, poradíme vám, na čo pri výbere značky prihliadať a na ktoré veci si, naopak, dať dobrý pozor.

Či je káva pre náš organizmus škodlivá, je vec názoru. Ani samotní odborníci sa dlhé roky nevedia dohodnúť, kde je pravda. V jednom odbornom článku si prečítate, že káva je zlo, v tom druhom je káva vyzdvihovaná pre jej vlastnosti. Ako to teda je? Možno vás to neprekvapí, no rozhodujúcim faktorom je kvalita zŕn, ich spracovania a praženia.

Káva môže byť (a často aj je) pre človeka škodlivá v dôsledku zlého spracovania kávových zŕn. Pri rýchlom a nešetrnom pražení vznikajú totiž viaceré toxíny, ktoré pôsobia na ľudský organizmus nepriaznivo, človek pociťuje viaceré ťažkosti a čoraz častejšie sa u neho objavujú problémy so žalúdkom. Niet sa potom čo diviť, keď po niekoľkých rokoch pravidelného pitia takejto nekvalitnej kávy máte zanesený a oslabený organizmus. Zdravá a „správna“ káva má pritom toľko skvelých vlastností, ktoré oceníte nielen pri zdravom životnom štýle, ale aj ak túžite po úbytku tukov.

Siahnite po kvalite, nie po kvantite

Trh s kávou je aj na Slovensku viac ako presýtený, no vybrať si zdravú kávu je u nás pomerne veľký problém. V supermarketoch totiž v drvivej väčšine nájdete značky, ktoré vás síce lákajú každý deň svojimi reklamami, no kvalita samotného nápoja je nedostačujúca. Zúfať však nemusíte, riešením je bio káva, ktorá spĺňa všetky nároky na tú najvyššiu kvalitu, čo sa týka zŕn i samotného praženia.

Dobrou správou je, že za organickou a zdravou kávou nemusíte vôbec chodiť ďaleko, aj u nás existuje káva, ktorá na slovenský trh priniesla revolúciu. Power coffee je značka organickej kávy prinášajúca milovníkom kávy prémiový výber 100-percentných organických zŕn tej najvyššej kvality, ktoré boli vypestované bez použitia pesticídov či chemikálií. Okrem toho zaručuje správnu metódu spracovania bez vzniku plesní, a tiež taký spôsob praženia, pri ktorom sa nemusíte obávať vzniku nebezpečných toxínov. Vďaka čerstvému a pomalému praženiu nie je káva ani horká ani kyslá, ale plná výraznej chuti.

Bio káva má celý rad benefitov

Bio káva Power Coffee má oproti iným, bežne dostupným kávam v supermarketoch množstvo benefitov. Zlepšuje koncentráciu, pozornosť, pamäť a celkový mentálny výkon. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov z esenciálnych olejov je táto bio káva prospešná pre vaše zdravie a organizmus, okrem toho je kvalitným zdrojom draslíka a horčíka.

Pomáha dokonca tlmiť rôzne kardiovaskulárne ochorenia. Kofeín v káve pôsobí ako stimulant, čím napomáha maximalizovať váš fyzický výkon a v kombinácií s tými správnymi bio organickými potravinami pomáha pri diéte a spaľovaní tukov. Ide o čistý zdroj zdravej energie, ktorý vás dokonale naštartuje do nového dňa.

Silná aróma i jemná chuť

Čo poteší azda každého pravého kávičkára je široká ponuka. V eshope tejto slovenskej značky nájdete napríklad bio organické espresso určený všetkým, ktorí chcú intenzívnu arómu a silnú chuť bez nežiadúcej kyslosti. Alternatívou k nej je bio arabica, ktorá vznikla pražením bio zŕn z Brazílie, Ekvádoru a Mexika, známa svojou sladkosťou a čokoládovo-orieškovou chuťou.

Bio Arabicu preto ocenia najmä milovníci jemnejšej chuti a nižšieho obsahu kofeínu. Tento druh kávy sa hodí aj pre rôzne kávovo-mliečne nápoje ako latte či kapučíno. Pri ich príprave by ste mali siahnuť po kvalitnom kokosovom alebo mandľovom, prípadne kravskom mlieku. Aby sa čo najdlhšie zachovala čerstvosť a dokonalá chuť a vôňa, všetky kávy sú nepomleté, teda vo forme kávových zŕn. Ak však mlynček na kávu nevlastníte, objednať si môžete už kávu pomletú.

Káva namiesto raňajok?

Asi vám netreba pripomínať, že káva by nemala byť jedinou zdravou zložkou vášho jedálnička. Organické bio potraviny sú kľúčom nielen k zdraviu, ale aj k štíhlej a fit postave. Zakomponovať ich napríklad do vašej milovanej kávy a urobiť si tak na raňajky zdravú bombu plnú energie, ktorá nakopne váš metabolizmus, sa dá veľmi jednoducho. Stačí vám na to káva Power coffee, MCT alebo bio kokosový olej, organické kravské či orechové maslo, škorica a kakao.

Do prefiltrovanej kávy nalejte olej a pridajte maslo. Najlepší výsledok dosiahnete, ak budete kávu mixovať ponorným mixérom, aby olej nezostal na povrchu. Podľa chuti môžete posypať škoricou alebo kakaom. Do kávy nepridávajte žiadne mlieko, dokonca ani sójové, zabudnite tiež na cukor či iné sladidlá. Vďaka tejto revolučnej príprave kávy so zdravými tukmi si zrýchlite metabolizmus, eliminujete hlad a zvýšite výkonnosť. A tá neodolateľná chuť!