Prečo si zvoliť platinové svadobné obrúčky

Prečo si zvoliť platinové svadobné obrúčky

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1450
Komentáre vypnuté na Prečo si zvoliť platinové svadobné obrúčky

Odhalíme vám, čím dokážu zaujať svadobné obrúčky z platiny, v čom sú špecifické a aké modely pri nich máte na výber. Ak ste si teda doteraz mysleli, že klasické obrúčky zo zlata sú jedinou dostupnou možnosťou, pokračujte v čítaní.

Výnimočnosť platiny ako materiálu pre obrúčky

V oblasti svadobných obrúčok patrí trblietavé zlato k dlhodobo najpoužívanejším materiálom už po niekoľko generácií. Pokiaľ však hľadáte originálnejší materiál s nádychom luxusu a elegancie, je platina tou správnou voľbou. S obľubou po nej siahajú tiež ľudia s alergiami na tradičné drahé kovy a tiež ekologicky založené páry, vzhľadom k tomu, že pre výrobu platiny použitej v obrúčkach sa kompletne používajú recyklované zdroje. Týmito charakteristikami sa vyznačujú napríklad obrúčky dostupné v ponuke internetového obchodu Egne.sk, ktorý sa tak podieľa na ochrane životného prostredia okolo nás.

V porovnaní so zlatom je platina ako materiál viac než o polovicu ťažšia a tým pádom oplývajú svadobné obrúčky z platiny honosnejším dojmom a spájajú sa s nádychom luxusu. Je pre ne tiež charakteristická odolnosť, stálosť a pevnosť, čím si svoj pôvodný vzhľad zachovajú po dlhšiu dobu a vyžadujú si menej pravidelné čistenie. Nepotrebujú sa tiež spoliehať na ródiovanie a očaria vás svojím prirodzeným bielym tónom. Nesú navyše krásne a romanticky znejúce dámske mená, ako je napríklad Luna, Naomi alebo Olivia.

Zdobenie, cena a možnosti platinových obrúčok

Čo sa týka samotných dostupných modelov platinových svadobných obrúčok, pri vašom výbere môžete vychádzať z viacerých kritérií. Tým prvým je spravidla cena, pri ktorej platí, že väčšina párov obrúčok z platiny je dostupná v cenovom rozpätí od 1400 do 2200 eur. Ich šírka sa naproti tomu pohybuje v rozmedzí troch až šiestich milimetrov. V spojení s týmto materiálom ako drahý kameň najkrajšie vyniknú diamanty zdobiace dámsku obrúčku, zatiaľčo pánska obrúčka sa vyznačuje jednoduchším dizajnom. Počet diamantov na obrúčke sa dá podľa možností rozšíriť alebo je z nich možné ubrať. Platinové obrúčky sú väčšinou výrazné svojim leskom, ich povrchová úprava sa však dá v súlade s vašou predstavou zmeniť podľa toho, či máte záujem o matné, brúsené prípadne pieskované obrúčky.