Sila šperkov s polodrahokamom

Sila šperkov s polodrahokamom

- Kategória: Krása
1325
Komentáre vypnuté na Sila šperkov s polodrahokamom

Mnohí ľudia veria, a dejiny im dávajú za pravdu, že polodrahokamy a šperky z nich zhotovené majú  magickú moc. Dokážu liečiť, ochrániť, prečistiť energiu…

Veríte ich sile aj vy?

Trochu z histórie polodrahokamov

Polodrahokamy sú ľuďom známe dlho. Už dávno-pradávno mnohí naši predkovia verili, že každý kameň má zvláštnu moc a na niečo pôsobí. Aj preto sa ich vedomosti a skúsenosti prenášali z generácie na generáciu, až z toho vznikli celé náuky o mineráloch, drahých kameňoch a polodrahokamoch, ktoré sa jeden od druhého líšia vlastnosťami, zložením a liečivými účinkami.

Šperk z polodrahokamu pre šťastie

Niektorí ľudia však zašli ešte ďalej, vzácnym kameňom totiž pripisovali moc privolať šťastie, iným zasa silu ochrániť, ale aj naopak ublížiť.

Bez ohľadu na to, či v súčasnosti veríme alebo neveríme posvätnosti a mystickej sile kameňov, je zrejmé, že šperky z polodrahokamov sa stále tešia veľkej obľube. Istotne aj pre ich jedinečné vlastnosti a vzhľad, ktorý v kombinácii s kovom krásne vynikne.

Energia polodrahokamov

Častým slovíčkom, ktoré sa v súvislosti s náhrdelníkmi aj náramkami z polodrahokamov skloňuje, je energia. Nielen prírodní liečitelia sú aj v dnešnej dobe presvedčení o tom, že kamene v sebe ukrývajú určitú silu – energiu, ktorá podľa našich predkov môže byť veľkým prínosom pre náš život, ako pre fyzické, tak i pre duševné zdravie.

Obklopiť sa dobrou energiou a tú zlú od seba odohnať, aj za pomoci polodrahokamu, je preto aj pre moderného človeka zaujímavou myšlienkou. Ktorá, ak sa zakladá na pravde, rozhodne stojí za uváženie a vyskúšanie.