Sezóna ovocia je tu. Ste na ňu pripravení?

Sezóna ovocia je tu. Ste na ňu pripravení?

- Kategória: Domácnosť a internet
841
Komentáre vypnuté na Sezóna ovocia je tu. Ste na ňu pripravení?

Leto je v plnom prúde a s ním prišla aj sezóna ovocia. Či už sa vo vašom regióne tento rok darí viac marhuľke alebo jabloni, v každom prípade budete potrebovať a rôzne praktické vybavenie pre zber a spracovanie plodov.

Prepravky na ovocie a zeleninu

takéto špeciálne prepravky na ovocie a zeleninu a využijete už pri počiatočnom zbere, ale aj pri následnom skladovaní bolo do vašej úrody. Prepravka ovocie a zelenina vydrží oveľa dlhšie vďaka ich vzdušnej konštrukcií.

Plastové sudy

Uzatvárateľné plastové sudy s vekom skvele poslúžia ako zásobáreň ovocia určeného na kvas. S kvasom môžete neskôr nechať vypáliť kvalitný domáci alkohol v miestnej pálenici za malý poplatok a daň.

Rebríky

Hliníkové aj drevené rebríky sú nezameniteľným pomocníkom pri zbere ovocia z vyšších stromov. Na kvalitný rebrík sa nemusíte báť postaviť a vyliezť tak k tým najvyšším konárom pre to najšťavnatejšie ovocie.

Destilačné zariadenie

Podľa nového zákona Slovenskej republiky je pálenie v domácich podmienkach opäť legálne. po splnení všetkých právnych náležitostí a zakúpení oficiálneho destilačného zariadenie si tak môžete pripravovať pálenku aj doma.

Hrniec na zaváranie

Všetko ovocie predsa nemôžete len vypáliť a treba nachystať aj dostatok džemu a kompótov. na to budete potrebovať skutočne kvalitný hrniec na zaváranie a ideálne aj veľkú kopu pohárov a nových viečok.