Tuhé modelovacie PUR dosky – poznáte ich výhody?

Tuhé modelovacie PUR dosky – poznáte ich výhody?

- Kategória: Domácnosť a internet
1103
Komentáre vypnuté na Tuhé modelovacie PUR dosky – poznáte ich výhody?

PUR tuhá modelovacia doska, ktorá sa postupne, ale isto stáva obľúbeným typom materiálu v oblasti stavebníctva, má oproti bežne používaným materiálom veľa výhod. Najvýznamnejšou je hodnota súčiniteľa tepelnej vodivosti pri nízkej vrstve použitého izolantu. Šetríte tak miesto v konštrukcii budovy. PUR dosky nechutia hlodavcom či iným škodcom, pričom ich inštalácia je vhodná všade tam, kde bývajú dokonca aj alergici. Pýtate sa, akými ďalšími prednosťami disponujú? Naozaj ide o vhodnú investíciu?

Akými vlastnosťami disponuje PUR pena?

PUR pena je vhodná do všetkých konštrukcií, keďže je podobná minerálnej vate, no vzhľadom k bežkárovej aplikácii sú jej vlastnosti zachované. Keďže je PUR pena tvarovo stála, zachováva si laboratórne hodnoty aj v praxi, čo možno považovať za obrovské plus. Táto pena je difúzne otvorená. Je teda vhodné ju kombinovať s parozábranami, no nezabudnite ju chrániť pred UV žiarením, keďže v tomto prípade sa môžu jej pozitívne vlastnosti výrazne stratiť.

A čo cena PUR dosky? Oplatí sa investovať?

Žiaľ, záujemcov o izoláciu PUR doskou odrádza vyššia cena, no v súčasnosti sú rozdiely v cene medzi klasickými izoláciami a penovou izoláciou takmer minimálne. Treba si uvedomiť, že vaša investícia sa vám čoskoro vráti, a to konkrétne o 3 až 5 rokov, čo už rozhodne stojí za to, no nie? Dajte prednosť univerzálnemu materiálu, ktorý je vyrobený za využitia špeciálnych a jedinečných technologických postupov, ktoré sú v každej fáze výnimočné i jednotné, a to z hľadiska fyzikálnych vlastností. Dajte prednosť predajcovi, ktorý vám poskytne kompletný sortiment, ktorý uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších klientov! Základom je prvotriedna mechanická pevnosť, tepelná odolnosť a samozrejme aj povrchový aspekt, ktorým modelovacia PUR doska disponuje.