Váš pes a mačka na vás môže preniesť boreliózu. Ako sa tejto chorobe vyvarovať?

Váš pes a mačka na vás môže preniesť boreliózu. Ako sa tejto chorobe vyvarovať?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1772
Komentáre vypnuté na Váš pes a mačka na vás môže preniesť boreliózu. Ako sa tejto chorobe vyvarovať?

Pes a mačka sú najlepším priateľom človeka. Štvornohých miláčikov častokrát považujeme za súčasť rodiny. Preto by sme sa o nich mali aj náležite starať. Jedna z vecí, ktorú starostlivosť zahŕňa je využívať repelent pred parazitmi. V opačnom prípade nemusí byť vašim najväčším problémom blchy alebo kliešte u psa. Môžu to byť choroby, ktoré kliešte prenášajú.

Jednou z týchto chorôb je borelióza. Človek sa ňou nakazí prostredníctvom infikovaných kliešťov. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí práve v týchto mesiacoch, v období od mája do konca septembra.

Pokiaľ si váš pes priniesol z prechádzky vonku kliešťa, stačí ak sa s ním pohráte a môžete byť infikovaný aj vy. Prisatý kliešť nakazí psa spolu s vami nebezpečnou baktériou borelióza, ktorá má viacero nepríjemných následkov.

Táto choroba sa prejavuje symptómami horúčky, výrazným kolísaním teploty tela, chronickým zápalom kĺbov, letargiou, opuchom lymfatických uzlín, srdcovými ťažkosťami alebo až dokonca zápalom mozgových blán.

Čo je najhoršie, borelióza sa naplno prejaví až po určitej dobre, ktorá môže presiahnuť až niekoľko rokov po nakazení. V tomto štádiu sa príznaky boreliózy u človeka prejavujú poškodením centrálneho nervového systému, srdca, ľadvín, pečene alebo ochorením artritídy.

Liečba

 Borelióza sa môže liečiť dvoma spôsobmi. Prvým je užívanie antibiotík až dovtedy, kým človek nie je úplne vyliečený. Pri druhom spôsobe sa využívajú liečivé rastliny a ich účinky na človeka.

Hlavná rastlina, ktorá sa pri liečbe využíva je Topoľ čierny.

Topoľ čierny

Ide o základnú bylinku, ktorá sa využíva pri úspešnom liečení a doliečovaní tejto choroby. Existuje veľké množstvo ľudí, ktorí vyčistili svoj organizmus práve prostredníctvom Topoľa čierneho.

Bylinka sa využíva pri všetkých fázach liečby boreliózy. Pôsobenie sa odporúča v neustálom pôsobení po minimálnu dobu dvoch mesiacoch. Pokiaľ je pacient v chronických štádiách boreliózy, podávania prebieha počas celej liečby boreliózy s krátkymi pauzami, minimálne na 6 mesiacov a viac.

Záver

Vlastniť psa alebo mačku ako domáceho miláčika vnáša do rodiny veľkú radosť. Pokiaľ však nechcete, aby došlo ku zbytočným starostiam, je potrebné sa svojim zvieratkám venovať. Obzvlášť voči záškodníkom, ktorý môžu spôsobiť ujmu na zdraví vám alebo vašej rodine.