Viete, prečo sú niektoré deti stále choré a iné vôbec?

Viete, prečo sú niektoré deti stále choré a iné vôbec?

- Kategória: Rodina a deti, Zdravie & životný štýl
2246
Komentáre vypnuté na Viete, prečo sú niektoré deti stále choré a iné vôbec?

Dve rovnako staré deti, v rovnakej škôlke a sú predsa len niečím rozdielne. Zatiaľ, čo je prvé dieťa skoro stále zdravé, druhé dieťa má každý druhý týždeň chrípku, virózy a brušné problémy. Prečo to tak vlastne je?

Môže za to imunita, ktorá je do značnej miery genetická. Na druhej strane obranyschopnosť organizmu vekom stále postupne dozrieva a dá sa u detí i dospelých cielene zlepšovať. Na podporu imunity môžete využiť probiotiká, a to napríklad v podobe jogurtu. Okrem toho sú dôležité aj vitamíny, ktoré si môžete zakúpiť v podobe tabliet. Pri opakovanej nádche, a teda pri infekciách horných a dolných dýchacích ciest, vyskúšajte spreje s roztokom morskej vody. Tie môžete použiť pri nachladnutí, ale aj ako prevenciu. Vyhnite sa s dieťaťom pobytu v klimatizovanom aute, keďže sa môže sliznica značne vysušiť a tým stráca schopnosť obrany proti vírusom a baktériám.

Ako zistiť, či je vaše dieťa choré?

Ak je dieťa dehydrované, odmieta fľašu či pohár s vodou, tak niečo nie je v poriadku. Je teda dôležité navštíviť svojho praktického lekára a upozorniť ho na tento závažný problém. Všímajte si, či sa nedotýka uší a hlavy, pretože to by mohlo signalizovať ušnú infekciu, ktorá je veľmi bolestivá.

Kašeľ a problémy s dýchaním sa môžu vyskytovať najmä v noci. Niekoľko minút na čerstvom vzduchu alebo v kúpeľni pri pare môžu pomôcť zmierniť dráždivý kašeľ. No aj napriek tomu je dôležité nastaviť správnu liečbu, ktorá dieťa uzdraví.

Pár rád na záver:

  • Uistite sa, že má dieťa dostatok spánku
  • Pravidelne si umývajte ruky
  • Zaistite dostatok čerstvého vzduchu u vás doma

 

Zdroj: https://woolworthsbabyandtoddlerclub.com.au/baby/baby-health-and-nutrition/how-to-protect-your-baby-against-a-cold/

Obrázok: / sneksy13 / Dollar Photo Club