Vybavenie interiérov môže byť aj po rokoch ako nové. Stačí mať tých správnych domácich pomocníkov.

Vybavenie interiérov môže byť aj po rokoch ako nové. Stačí mať tých správnych domácich pomocníkov.

- Kategória: Domácnosť a internet
1645
Komentáre vypnuté na Vybavenie interiérov môže byť aj po rokoch ako nové. Stačí mať tých správnych domácich pomocníkov.

Či už máte doma malé deti, ktoré niekoľkokrát denne zašpinia okná alebo koberec, alebo žijete s partnerom a snažíte sa vnútri udržať stále poriadok, ako čas plynie, na všetko postupne padá prach, usadzuje sa vodný kameň a iné nečistoty. Niekto čistenie rieši rôznymi chemikáliami, iní uvažujú o profesionálnej firme alebo odborníkoch, ktorí majú vybavenie umožňujúce dať kobercom, batériám, oknám, sedačkám pôvodný, čistý vzhľad.

Skutočnosť ale je, že ak si zakúpite kvalitné čistiace spotrebiče domov, ľahko to urobíte sami, či už ide o škvrny na skle vitríny, matné vodovodné kohútiky alebo znečistený koberec.

Rýchlo a pritom výborne vyčistené

Ručné akumulátorové vysávače sú na nezaplatenie. Na miestach, kde je výskyt drobných čiastočiek prachu bežný a vy ich denne upratujete alebo kvôli natrúseniu v automobile nechcete vyťahovať veľký, ťažký vysávač, ale aj kdekoľvek inde – jednoducho zapnete ručný vysávač a v priebehu niekoľkých minút je upratané.

Ručné vysávače majú dostatočný výkon, vysávajú aj väčšie kusy, zberná nádobka je dostatočne veľká a v prípade naplnenia stačí vysypať nádobku do koša a vy môžete pokračovať. Použitie je možné nielen na suché, ale aj na mokré nečistoty. Záleží však od konkrétneho modelu. Po dokončení práce stačí vysávač umiestniť naspäť do držiaka, kde zároveň dochádza k jeho nabíjaniu, aby bol vždy pripravený k činnosti.

Práca vás bude baviť aj v prípade umývania skla. Čističe okien sklenené plochy nielen umyjú, ale zároveň ich dokážu aj vyleštiť k vašej úplnej spokojnosti. Plocha, ktorú na jedno zotretie umyjú, môže mať od 17 do 27 cm? a výdrž batérie je cca 25 minút na jedno nabitie. Zvládnu s nimi pracovať nielen ženy, ale aj deti, ktoré skutočne baví po sebe vyčistiť a vyleštiť napr. kakaom zašpinené dvierka na skrinke alebo dvere na terase.

Ďalším skvelým pomocníkom v domácnosti je parný čistič. Zašpinený gauč, detská jedálenská stolička s čalúnením, nečistoty usadené okolo vodovodnej batérie, hlboko v koberci aj na rôznych iných miestach v domácnosti, to všetko vám pomôže dať do pôvodneho vzhľadu. Para dostatočne vysokej teploty a vypúšťaná pod vysokým tlakom čistí aj bez použitia chémie. Čističe môžu mať aj funkciu žehlenia, čo oceníte napríklad pri kabátoch alebo sedačkách.

Skúste sa rozhliadnuť a zistiť, čo všetko vám v dnešnej dobe môže uľahčiť upratovanie v domácnosti. Budete určite prekvapení, ako vývoj napreduje, a že profesionálne firmy na čistenie kobercov alebo okien už nebudete potrebovať.