Zažite romantiku a vášeň na Cypre

Zažite romantiku a vášeň na Cypre

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1683
Komentáre vypnuté na Zažite romantiku a vášeň na Cypre

Po horúcom júli prichádza chladný august, boli ste už na dovolenke? Ešte nie? Lepšiu chvíľu dať dovidenia svojej upršanej krajine a ísť na zaslúženú dovolenku, nenájdete. Užite si more, slnečné lúče, vôňu mora a čerstvých rýb. Čo by ste povedali na takú dovolenku na Cypre? Cyprus je známy hlavne vďaka výhodnému daňovému systému, ktorý tam využívajú tisícky bohatých podnikateľov. No medzi turistami je obľúbený z iného dôvodu. Akého?

Cyprus – Ostrov lásky

Ostrov, kde nájdete poriadny kus histórie, kultúry, zábavy, krásnych pláží a nezameniteľnej atmosféry. Cyprus má prezývku aj Ostrov lásky. Oprávnene. Ideálne miesto, kde si môžete vychutnať prvú spoločnú dovolenku s partnerom. Málo vecí je krajších, ako si nájsť magickú reštauráciu v kamenných cyperských uličkách, vychutnať si skvelú kuchyňu a rozplývať sa pri pohári vína nad západom slnka.

Mix Grécka a Turecka

Cyprus je rozdelený na dve časti – južná a severná. Južná časť je grécka, cítite tu majestátnosť gréckej architektúry, z kuchyne sa tiahne vôňa olivového oleja, jahňacieho mäsa, fety a oregana. Severná časť je turecká, nájdete tu krásne mešity, baziliky, kaviarničky, kde sa môžete celé doobedie rozplývať na skvelou kávou a dopriať si aj vodnú fajku. Čo však majú obe časti spoločné je krásna príroda, milí ľudia a miesto, kde si dokonale vyčistíte hlavu. Páči sa vám viac Grécka kultúra? Navštívte južnú časť. Boli ste na dovolenke v Turecku a zamilovali ste si to tam? Vychutnajte si dovolenku na Severnom Cypre.

Biely piesok a priezračné more

Nielen úzke uličky a architektúra sú romantické. Aj na plážach si vychutnáte podobnú atmosféru. Biely piesok, priezračné more, modrý horizont a vôňa mora, vďaka ktorej sa budete cítiť šťastná, slobodná a v nebi. Aj preto sú dovolenky na Cypre také obľúbené – pocit neskrotnosti a slobody, aj keď máte po boku svojho partnera. Preto je to Ostrov lásky, lebo ste divokejšia a túto dovolenku si vychutnáte na plné pecky. Nezabudnite si spodné prádlo, pas, plavky a opaľovací krém. Všetko ostatné tam nájdete. Bon Voyage.

FOTO:  © Ella Vassilyva / Dollar Photo Club