Reklamácia prekladov

Reklamácia prekladov

- Kategória: Domácnosť a internet
3132
Komentáre vypnuté na Reklamácia prekladov

V dnešnej dobe (a v Európe obzvlášť) sú jazykové verzie rovnakého textu súčasťou každého balenia, návodu, webovej stránky či oficiálneho dokumentu. Prekladom sa venujú jazykoví odborníci a profesionáli, ale aj napriek ich snahe a špičkovému prístupu dochádza občas k drobným chybám alebo nepresnostiam v prekladoch. Z tohto dôvodu je dôležitý systém kontroly kvality a spätnej väzby, ktorý zaisťuje opravu textu či spresnenie terminológie. Do tohto kroku sú najčastejšie zapojení rodení hovorcovia, ktorí postrehnú aj najdrobnejšie nezrovnalosti v prekladoch rôznych textov. Tým sa zaručí bezchybný a presný preklad, ktorý zvýši kvalitu daného produktu a spokojnosť zákazníka. Iný prípad je tlmočenie, čiže preklad textu v reálnom čase, bez priestoru na prípravu, prípadne overenie správnosti. Táto práca si vyžaduje vysoko kvalifikovaných a trénovaných odborníkov schopných reagovať v extrémne krátkom čase.

Profesionálne tlmočenie

Zabezpečiť kvalitné tlmočenie nie je projektom jedného človeka – tlmočníka, ale celého tímu ľudí, koordinujúcich projekt a aktivity vedúce k želaným výsledkom. Okrem skúseného tlmočníka je dôležitým článkom aj samotná technika, ktorej hladký chod koordinujú vyškolení technici. Keď  ide o tlmočenie, nemčina je jedným z najčastejšie prekladaných jazykov. V našom prostredí má množstvo firiem silné kontakty s Nemeckom/Rakúskom, alebo odtiaľ priamo pochádzajú. Aj napriek slušnej znalosti jazyka vysokým počtom ľudí, tlmočenie do a z nemčiny je veľmi žiadané a vyhľadávané. Najmä, keď ide o významné rokovania či politické stretnutia, práca tlmočníka zaisťuje hladkú komunikáciu a minimum strát v preklade.

Prekladateľské agentúry

Komplexné preklady a tlmočenia zabezpečujú špecializované agentúry, ktoré ručia za kvalitu svojich odborníkov. Jednou z nich je aj agentúra Aspena, ktorá na svojej webovej stránke www.aspena.sk predstavuje širokú ponuku prekladateľských a tlmočníckych aktivít, v ktorých sú zahrnuté aj odborné preklady a spolupráca s rodenými hovorcami. Špecializuje sa na jazyky strednej i východnej Európy a zabezpečuje kompletný prekladateľský servis, ktorý podčiarkujú 20-ročné skúsenosti. Venuje sa aj lokalizáciám a optimalizáciám obsahu internetových stránok. V prípade, že chcete doviesť jazykovú podstatu súkromnej spoločnosti k dokonalosti, neváhajte spojiť svoje obchodné procesy so spoločnosťou Aspena.

 

FOTO:  © Sergey Nivens/ Dollar Photo Club